Історія закладу освіти

Темним і безпросвітним було життя поліщуків. Сотні сіл поліського краю не мали шкільних приміщень, не було вчителів. Які змогли б додати освіту дітям. Розвиток освіти слова.

Приблизно у 1890 році в селі, яке на той час мало назву Війткевичі; відкривається один клас в хаті жителя села Савки Титовського. Власник хати був (як на той час)освіченою людиною, бо вмів читати і писати. Навчала цей клас дружина приїжджого шинкаря. Згодом,приблизно в 1900р, сільський батюшка віддає чотирикімнатне приміщення на своїй садибі під школу Батьків, що бажали віддати своїх дітей на навчання, було небагато.

Причина-матеріальні нестатки. Але-все таки було набрано 3 класи, навчання яких в`яли Михайло Сябрик і Сильвестр Гумін – обидва приїжджі. Ця школа проіснувала до років громадської війни. Непогані здібності до навчання виявив Кравчук Устин Дем`янович 1902р.н (покійний). Йому було запропоновано подальше навчання в Овручі. Але через матеріальні нестатки мрія молодого парубка не здійснилася. У селі Устина вважали грамотною людиною так, як він умів добре читати. Мав хороший почерк.

1919-1939р.р.- це роки неспокою, злиднів і розбою. Наш край переходив з одних рук в інші,та найдовше перебував під владою Польщі.

Дітей в роки суматори вчили в хаті Єврея. Вчителькою була приїжджа українка на ім`я Катерина. Пізніше відкрилася школа в шинкаревій хаті( навпроти дуба). Окремі класи в хаті Григорія Мініча( на місті старого приміщення школи). В хаті Семена Бурмаки і в Мініча Степана( де тепер проживає Кравчук Василь Михайлович). Це було чотирьохкласна так звана « школа» .Навчання поводилось лише на польській мові. Вчителі6 Кривда. Казимір, Млинарчик, Вуйчик Стешко і його дружина Марія – поляки, навчали арифметики, історії, ботаніки. У класах було три ради парт. Парта на чотирьох. У перших класах вчили писати олівцем, а в наступних починали вчити писати пером. Підручники видавали вчителі, в кінці навчального року їх збирали. Раз в тиждень по одному уроку з православними проводив заняття піп, а з Католиками – ксьондз. Ті, хто навчався у школі, ще і нині пам’ятають вірші, які вчили напамять. Вміють розмовляти польською мовою

ojczyzno ty święta

każdy dedko polskie

o ciebie poleje tną

każdy dedko polskie

czy z wioski czy miasta

dla polski się wice

dla polskich wyrostki

każdy dedko polskie

będzie się motylą

że by w naszym kraju

jak najlepszej było

kocham my ciebie Polsko

chcemy życz dla ciebie

że by w naszej Polsce

było tak jak w niebe

(Записано:Воробей Олени

Вчим і навчилися в польський школі не погано.Була відповідна освіта.

За не вивчений урок учня наказували ,били лінійкою по долонях.

Куліш Федір Корнійович був зразковим учнем у навчанні і поведінці ,

Закінчив чотирьокласну школу на «відмінно». За це його нагородили

Путівкою на зліт кращих учнів,який відбувся у Варшаві,де і отримав в подарунок шапку ,гімнастерку,черевики та направленя на подальше

навчання у Варшаві ,але платне. Отже учневі із незаможної сім’ї

нізащо було навчатися дам.

По закінченню польської школи видавали свідоцтво, де зазначенно призвище,ім’я по батькові, рік народження успішність. Оцінки виставленні за чверть і річні. За це свідоцтво необхідно було платити було 20 чи 10 грошей.

До 1939 року освіта було чотирьохкласна.

У 1939р. на місці старої школи де (розташований інтернат) була побудована ново школа, розрахована на 7 класів і призначений «керовнік» - директор школи. Школа була, як згадують односельчани, дуже гарною, просторою, але в ній навчалися всього два тижні і територія села була звільнена з-під влади Польщі.

У 1940р. в цьому приміщенні почалося чотирьохкласне навчання. Перші дні розпочав Жук Константин і його дочки – Соня і Надія. Вони викладали українську та російську мови. Згодом прийшли молоді вчителі:Марія Василівна Щербина і Почерпайло Валентина, яка була першим директором

Уроки Великої Вітчизняної війни село було окуповане німцями, школа на той час не працювала.

У1942р. село спалили фашисти, в тім числі і школу. Люди перейшли жити в ліс. Таким чином утворилися хутори: Дуброва, Мотичі, Новосели-Загреблля. Освіта на деякий час зупинилася. Лише у жовтні 1945р. в район було прислано молодих спеціалістів. Серед них були вчителі, які надіслані і в наше село:

Кам’янська_ЗОШ_Рокитнівського р-ну

Верхній ряд: з права на ліво – Демченко Віра Лук’янівна,

Друга – Аландаренко Надія Василівна

Гладка Галина Михайлівна

Селюх Галина – перша в першому ряду.

Це вони розпочинали тут свою трудову діяльність, організувала навчання в селі- чотирьохкласну початкову школу, яка знаходилась по хутирах:школи були в сільських необладнаних будинках. Замість парт були зроблені на швидкоруч столи, довгі лавки, дошка з чотирьох дощечок, не фарбована. По ній писали вугіллям .

У Мотичі організувала навчання у хаті Кондратовця Івана., Аландиренко Н. В.

На Новоселах – Гладка Г. М.

В селі – Демченко В. Л. - в хаті Савича Івана і Параски

В Обсічі – Селюх Галина

Праця вчителів була важкою. Класні журнали виготовляли із зошитів. Підручники, зошити, ручки, чорнило купували вчителі в районі і доставляли в село на власних плечах. Дороги не було, в район приходилось ходити пішки – 56 км.

Розліновку зошитів для першого класу робили самі вчителі. Навчання починалося з першого класу, але діти були різного віку. «Були здібні учні, прагнули вчитися, але були і ліниві»,- згадує покійна Віра Лук’янівна. Запам’ятався їй брат покійного Бурмаки Федора Митрофановича, який наполегливо працював і в школі, і дома. Не було за що купити буквар, просив у вчительки. Його він знав напам’ять. До кінця днів свого життя пам’ятала Віра Лук’янівна своїх перших випускників!

Денисовця Якова Микитовича, Шевчука Адама Артемовича,

Музику Михайла Ульяновича, Сідлецького Володимира,

Грищук Янку.

Трохи пізніше почали приїжджати вчителі. Це 1946-1949р.р. 5-6 класи вчилися у хаті Савич Ганни та Мініч Ксенії. Уже навчали історії, української та російської мови і літератури, математики, географії.

Першим директором був призначений Хрипун Михайло Степанович, завуч – Сторож Пилип Іванович.

Кам’янська_ЗОШ_Рокитнівського р-ну

У другому ряду – Хрипун М. Ст., Аландаренко Н.В. Організовувалася се ми річна. Розпочалося будівництво школи в селі. Завершили його у 1951 р. Хуторські школи закрили, перевели у село. Та й з хуторів тоді теж переселили людей в село.

Значні зміни сталися на ниві народної освіти. Чимало вчителів прибувало до школи, хоча умови були й складні.

1951р. закінчивши педучилище (Великосорочинське, Миргородського р-ну, Полтавської обл.) прибула Супруненко Любов Никифорівна. Навчалися у три зміни:

Молодші класи

5-7 класи

Вечірня школа

У вечірній час вчилися при лампі.

На фотографії №2 – перші випускники школи!

Мініч Віра Прохорівна, Мініч Адам, Конта Федір, Денисовець Яків, Новак Микола Адамович, який після технікуму довгий час викладав трудове навчання, військову підготовку в школі.

1956 р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

З права на ліво – Плахота Григорій Іванович,

Завуч – Падалко Павло Дмитрович,

Директор – Савенко Ольга Федорівна,

Вчитель математики – Деркач Августина Лук’янівна,

- Українець Євгенія Дмитрівна.

Учні- випускники: Бурмака Марія Оксентівна

Мініч Надія Опанасівна

Новак Анастасія Федосіївна

Мініч Тетяна Василівна

Бобко Галина Ульянівна

Кондратовець Микола Семенович

У 1959 році розпочали будівництво другого приміщення школи. Чимало праці приклали вчителі літом: білили, вимащували класи, фарбували. Закінчили будівництво у 1962 році.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Парти для школи робили на місці. 100 парт виготовив Новак Федось Семенович.

1960-1970 р.р. село віддалене від районного центру. Дістаись можна тільки грузовою машиною, пізніше – літаком (кукурудзником АН-2). Найбільше і найгірше цей зв’язок вражав приїзжих освітян. Відпрацювавши певний строк, вчителі старалися повернутися у рідні краї. Тому часто поповнювався колектив новими кадрами, директорами і заступниками. Після Савенко О.Ф. директорство прийняла Янбих О.С. завуч Деркач А.Л.

Пізніше – директор Кислицький М.Ф, але через деякий час замінив – Півторацький, завуч – Кислицький М.Ф.

Директор - Ручко , завуч – Кислицький М.Ф.

Директор – Петричко О.М, нині проживає в селі Рокитно, навчає учнів в другій школі.

Завуч – Кислицький М.Ф.

1960-1963 р.р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Нижній ряд:Падалка П.Дм,Півторацький рядом –його дружина –Ліда Леонтівна,Синюк Олена Павлівна_вчитель німецької,Бондар Лідія Степанівна-вчитель математики.

Верхній ряд:дружина деректора,директор-Ругно,вчитель фізкультури-Новак В.Ф,його дружина-Людмила В.-вчитель початкових класів,Надія Василівна Аландаренко ,Демченко Віра Лукяківна.

1965-1966 р.р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Падалка П.Дм.Олена Павлівна

Директор-Петриченко Олександр Матвійович

Завуч-Кислицький М.Ф. Аландаренко Н.В.

1968-1969 р.р.

Директор школи-Король Григорій Андрійович

Завуч-Борищук Людмила Григорівна

1968-школа поповнилась новими спеціалістами,випускниками інститутів. Зокрема, Реут Михайло Андрійович - вчитель фізики,який з 1969 року довгий час працював завучем школи. Денисенко Іван Петрович,вчитель хімії,Денисенко Катерина Петрівна - вчитель біології та географії.

У1970р.11березня Іван Петрович Денисенко затверджений директором Кам’янської середньої школи. Саме тоді розпочався сподвижницький творчий шлях Івана Петровича в ім’я мудрості наступних поколінь. Педагогічна мудрість,виховательський хист,фахова майстерність,психологічна спостережливість,директорська вимогливість-риси,доповнюють портрет Івана Петровича.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

З самого початку директорської роботи намагався Іван Петрович створювати умови для вчителів і учнів. Зразу ж приступив до будівництва нової школи, яка була завершена в 1977 році.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Скільки необхідно прикласти зусиль, щоб створити в класах потрібні умови для навчання: забезпечити новими меблями та необхідним устаткуванням, наочністю, технічними засобами навчання, роздатковим матеріалом .

Пізніше – будівництво житлового будинку для вчителів. І все це невсипуща праця керівника Денисенко І.П.

У школі запанувала кабінетна система.

У кабінеті обслуговуючої праці.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

У кабінеті біології.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Випуск 1981 р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Педагогічний колектив 1980-1981

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Новосад В.І., Марценковський В., Баранов В.М., Реут М.А. , Новак Ф.С., Деркач А.Л., Денисенко К.П., Реут З.Б., Борисовець Н.Н., Марценковський Г.І., Денисенко І.П., Лмсюк М. А., Іващишин Р.І., Тіт Н.С., Леонець Степан Демидович.

1986 – 1987 н.р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

1986 – 1987 н. р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Чотири учениці випуску закінчили вищі заклади:Денисовець В.М-Луцький педінститут(природничо-географічний),Хільковець Г.П-Луцький педінститут(природничо-географічний),Ковальчук В.П-Рівненський педінститут(фізмат),Ковальчук Н.П-Дубнівське педучилище.

1998-1990

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

1990 р.

Кам’янська_ЗОШ_історія_школи

Денисовець Л.М,Денисенко К.П,Ютовець В.І-вч.укр.мови,мініч Т.О-поч.класи,Хільковець Г.О-вч.укр..мови,Марчук Н.О,Новосад В.І,Хільковець С.М-вч.фізкультури,Гладунець С.Л-вч.математики,фізики, організатор виховної роботи,Бандура Людмила-вч.поч.класів,Кибукевич В.І –вч.трудового навчання.

У школі по –новому залунала «рідна мова в рідній школі».Почала відроджуватисьнація,разом з тим і духовна культура.У навчальні плани введено новий предмет-українознавство,де учні детальніше вивчають історію життя,звичаї,обряди свого народу,мову,культуру.Під керівництвом Левковець Т.Ф розпочалася активна праця по створнню кімнати природознавства.Зібрано чимало унікальних старовинних речей,зокрема випускниками 1996,1997.1998р.р

По-новому працює колектив школи.Впроваджується нетрадиційні форми навчання з окремих предметів.Зокрема ,нову методику проведення уроків втілює в життя вчитель біології,Заслужений вчитель України-Денисенко Катерина Петрівна,а також відмінники освіти:Деркач Августина Лук*янівна,Марчук Надія Олександрівна,Мініч Таїсія Степанівна.

Заслуговують уваги й молоді спеціалісти:Мініч Тетяна Олександрівна ,Троханенко Валентина Михайлівна,Бекер Інна Василівна,Воробей Олена Василівна.

Вони уміють навести лад у класних колективах.впроваджувати нетрадиційні методи навчання та виховання на уроках укр..мови та літератури,географії та іноземної.А спрямовує методичну роботу вчителів школи директор-Денисенко І.П та завуч –Мініч М .Ст.

Поповнилась школа місцевими кадрами.Нині у школі працює:

1. Левковець Т .Ф- вч.укр.мови та літ.,випускниця 1977 р. Рівненського педінституту.

2. Денисовець Л.М – вч.початкових класів, випускниця 1984р,Опочівське педучилище.

3. Жеребило Н.М – вч.початкових класів,випускниця 198 ,Рівненський педінститут.

4. Троханенко В.М – вч.географії та біології,випускниця 1987р,Луцький педінститут.

5. Скрит Г.І – вч.початкових класів,Дубнівське педучилище.

6. Воробей О.В – вч.початкових класів, випускниця 1993р,Рівненський педінститут.

7. Помін В.П – вч.музики,образотворчого мистецтва,випускник ,Дубнівське культ просвітнє.

8. Конта Н.Й – старша вожата,випускниця Сарненське педучилище.

9. Буза С.М – вч.укр-мови та літератури,випускниця Рівненського педінституту.

10. Ковальчук О.В – вч.укр-мови та літер.,випускниця Рівненський педінститут.

11. Мініч Р.П – вч-заочник,спец-історія,випускниця Рівненський педінститут.

12. Мініч Т.П – вч.заочник,спец.історія – українська,випускниця 1998р,Рівненський педінститут.

13.Жеребило С.Г – вч.заочник,спец.історія – укр..,випускниця 1998р,Рівненський педінститут.

Чимало випускників нашої школи працюють вчителями в інших регіонах країни:

1. Хільковець С.М, вчитель фізкультури

2. Колядич М.Гр, вчитель фізкультури (Росія)

3. Озерчук Н.Ів, вчитель російської мови та літератури

4. Денисенко В.І,вчитель англійської та російської мови

5. Завгородня Поліна,вчитель хімії

6. Хільковець Г.І,вчитель географії

7. Булько Ф.П ,вчитель фізкультури

8. Ковальчук Н.П,вчитель початкових класів

9. Ковальчук В.П,вчитель фізики та математики

10. Козачок Оксана,вчитель укр - мови та літератури

11. Лисицька Ніна,заочник Рівненського педінституту.

Продовжують на даний час навчання в педінституті та педучилищі:

1. Кайданович Н.А

2. Мисюра Л.І

3. Воробей Т.В

4. Мініч Р.П

5. Мініч Т.Т

6. Мануільчик В.І

7. Лисицька Н.В

Колектив вчителів гордиться своїми випускниками, які працюють у різних сферах виробництва:

Лікарі і шофери,медсестри і продавці, бухгалтери і економісти…

Дбали про те, щоб кожен вихованець став освідченим господарем на своїй землі.

Немає людини, яка зі щемом у серці,не згадує своїх наставників, добрих і чуйних людей:

Аландаренко Н.В, Демченко В.Л

Вічним сном спочивають на цвинтарі. Нехай земля буде для них пухом.

Хоч літа на осінь повернули, хоч подаленіли дні, але не уявляють своє життя без школи вчителі:

Денисенко Г.П, Денисенко К.П, Деркач А.Л, Марчук Н.О

Вони продовжують виховувати нових зірочок і нові таланти.

На заслуженому відпочинку:

1. Супруненко Л.Н.

2. Бондар Л.С.

3. Новак М.А

4. Новак Ф.С

Кiлькiсть переглядiв: 630

Коментарi

 • FreddieSnabe

  2018-01-26 18:45:17

  12 hours ago "All in all, despite the small drop in March, industrial production should have returned as a growth driver for the German economy," ING Hollywood,plus fresh.You could chew and chew on chewing gum season 2 it all day long. Choose from chewing gum tv show the chewing cast list. What really [url=http://watchtvonline.io/angie-tribeca-extras-teasers-episodes-schedule/]weblink[/url] 23 Apr 2014 Gregg Casarona sent his girlfriend Jen Gerakris straight into a wall the escapade was featured on a TV show called Sex sent me to the ER...

 • Timothysar

  2017-08-30 16:55:20

  [url=http://acheteramoxicillinesansordonnance.com/]amoxicilline 500 mg sans ordonnance[/url] amoxicilline enfant sans ordonnance amoxicilline sans ordonnace traitement angine sans amoxicilline...

 • FrankAdvex

  2017-08-30 16:47:06

  [url=http://acheterazithromycinesansordonnance.club/]azithromycine sans ordonnance[/url] acheter azithromycine en ligne azithromycine 1g sans ordonnance azithromycine collyre sans ordonnance...

 • JuliusZix

  2017-08-30 16:46:02

  [url=http://tadalafil20mgpaschereninde.com/]tadalafil 20mg pas cher[/url] generique tadalafil 20mg prix cialis tadalafil 20mg tablets tadalafil 20mg...

 • RonaldJop

  2017-08-30 16:42:42

  [url=http://acheterfinasteridesansordonnance.com/]acheter finasteride[/url] finasteride acheter en ligne acheter finastГ©ride en ligne ou acheter finasteride...

 • CedricRef

  2017-08-15 18:22:42

  Hello. And Bye....

 • JohnnyDut

  2017-07-17 17:30:31

  Hello. And Bye....

 • Gregoaffible

  2017-05-12 23:29:25

  Propecia Dosage Reversible Cephalexin Hazard Danger Propecia Es Malo Brand Viagra Free Shpping [url=http://byuvaigranonile.com]viagra[/url] Affordable Propecia Buy Tamoxifen Citrate In Canada Phenergan 25 Mg Sale Montreal Albendazole For Sale Drug Side Effects Keflex...

 • fbberty

  2017-03-26 17:46:41

  Good site: http://tadalph24.com ;; http://sildph24.com...

 • wkDeven

  2017-03-23 04:31:01

  wthosep [url=http://levited.com]buy cheap generic levitra[/url] sladyz...